Tedaviler / Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, restorasif alanda hastalara tedavi yöntemleri sunan ve daha sağlıklı daha estetik bir gülüşe sahip olunmasını sağlayan meslek dalıdır. Estetik diş hekimliği tedavilerimiz kapsamında birden fazla kategori başlığı bulunmaktadır.

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

Estetik diş hekimliği uygulamaları hakkında bilgileri şu şekilde sıralarız:

  • Gülüş Tasarımı
  • Diş Eti Şekillendirme
  • Diş Beyazlatma
  • Kompozit Bonding
  • Inley/Onley restorasyonlar
  • Porselen Laminat Veener
  • Metal desteksiz porselen kron
  • Diş İmplantı

Dişler

Bu tedavi seçeneklerimizin tümü estetik diş hekimliği uygulamalarımız kapsamına girmektedir.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarlama, beyazlatma, porselen veya zirkonyum laminat, diş eti seviyelerini düzeltme, dolgu, implant gibi birkaç işlemi bir arada uygulayarak, aklınızda yer alan sportif ve genç gülüş ifadesine ulaşmanıza sağladığımız tedavi seçeneğimizdir. Gülüş tasarımı kapsamında doğal beyaz renkli ve gülüş eyleminde daha genç gözükmenizi sağlayacak diş formlarına ulaşmak için gerekli olan tüm tedavi aşamalarını sıra ile uygulanmaktadır.

Dişeti Şekillendirme Nedir?

Dişetlerini şekillendirme, gülüş sırasında diş etlerinizin fazla açıkta kalması, dişlerinizin çok kısa görünmesi gibi estetik ve sağlık dışı durumları ortadan kaldırdığımız estetik diş hekimliği tedavimizdir. ‘'Gummy Smile'' olarak adlandırdığımız ve diş etlerinin daha geniş dişlerin daha kısa göründüğü vakalarda, profesyonel bir dişeti şekillendirme uygulaması, olması gereken gülüş şekline ulaşılmasını sağlayacaktır. Tedavi ardından elde ettiğimiz sonuçlar ise kalıcı seviyededir.

Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir?

Diş etlerini beyazlatma, tüm dünyada en çok önerilen, uzun vadede komplikasyonlara neden olmayan ve dişlerde sigara, kahve lekelerini gideren estetik diş hekimliği uygulamasıdır. Diş beyazlatma tedavilerimiz kapsamında, dişleriniz üzerinde oluşan ve yaş etkisi ile ilerleyen sararmaları ortadan kaldırıyoruz. Bu tedavi adımında aynı zamanda plakların neden olduğu kötü ağız kokusundan da kurtulabilirsiniz.

Kompozit Bonding Nedir?

Kompoizt bonding, kompozit diş malzemesini diş yüzeyine uyguladıktan sonra, ışın cihazı ile sertleştirme işlem adımını izlediğimiz, tamamen doğal görünümlü ve parlayan dişleri elde ettiğimiz estetik diş hekimliği yöntemidir.
Kompozit bonding uygulamasında, dişin mine ve dentin tabakalarının görünümünde olan kompozit diş malzemesini, diş boşluklarına ve uygun diş yüzeyine bağlayıcı ajanları kullanarak uyguluyoruz. Dişe form verme işlemi ardından yüksek yoğunluklu ışın cihazıyla sertleştirip, parlak ve beyaz diş yapılarını elde ediyoruz.

Inlay, Onlay Restarosyon Nedir?

Inlay, onlay diş restore, diş çürüğü ve yapısal bozukluk olan dişlerinize dolgu uygulamak amacı ile kullandığımız doğal diş rengine en yakın kompozit veya porselen doldu restorasyonlarıdır. İndirekt dolgular olarak adlandırdığımız ınlay, onlay restorasyonlar, ilk adımda laboratuvar ortamında özel adımlar ile hazırlanıp, estetik diş hekimliği tedavisinde dişlere yerleştirilirler.

Porselen Laminat Vener Nedir?

Porselenden lamine vener, estetik diş hekimliği alanına giren, dişlerinizin tamamı yerine sadece ön yüzlerini kaplayarak, sağlıklı bir diş yapısına ulaşmanızı sağladığımız tedavi seçeneğidir. Dişleriniz arasında renk farkları, şekil bozukluğu, ön dişlerde aralık, çarpıklık gibi problemler varsa porselen laminat vener tedavisi ile sağlıklı bir gülüşe kavuşabilir, diş hassasiyetinden ve diş lekelerinden kurtulabilirsiniz.
Diğer yandan dişlerinizin şeklinden ve renklerinden hoşlanmamanız için dişerin yeniden tasarlanması amacı ile porselen laminat vener uygulamasına başvurmanız gerekir. Daha genç, sportif bir gülümseme bu tedavi ile sağlanırken, dişlerin tümünün kesilmesine gerek duyulmaz.

HEMEN ARA Destek YOL TARİFİ AL INSTAGRAM